banner

Sidė

SIDĖ

Bendra informacija 

Sidė – kurortinis miestelis, įsikūręs nedideliame pusiasalyje, 75 km nuo Antalijos. Šiuolaikinių turistinių kompleksų ir smėlio paplūdimių apsuptas miestas yra vienas judriausių pietinių Turkijos kurortų. Miesto pavadinimas verčiamas kaip „granatas“, o jo simbolis – granatmedis, senovėje reiškiantis vaisingumą. Sidė įkurta VII amžiuje prieš Kristų. 

Skrydis vykdomas į Antalijos oro uostą. Atstumas nuo oro uosto iki kurorto viešbučių yra nuo 50 iki 70 km, bendras kelionės laikas neviršija 1 valandos 30 minučių.

Klimatas, paplūdimiai ir viešbučiai

Sidėje vyrauja  Viduržemio jūros klimatas, vasaros karštos ir sausos. Aukščiausia metinė temperatūra gali siekti +45 °C. Rugpjūtis laikomas karščiausiu mėnesiu: vidutinė oro temperatūra +33 °С, vanduo įšyla iki +26 °С.

Sidė garsėja nuostabiais smėlio paplūdimiais. Įlanka su smulkiu švelniu smėliu jau seniai buvo mėgstama turistų su vaikais atostogų vieta.

Apgyvendinimo galimybės Sidėje gali patenkinti bet kurį turistą. Viešbučių yra kiekvienam skoniui ir biudžetui.

Ką pamatyti

Sidės miestelis bus įdomus senovės istorijos mėgėjams. Miestas yra unikalus muziejus po atviru dangumi, kuriame yra daug gerai išlikusių senovės paminklų. Apžvalgą geriau pradėti nuo antikinio amfiteatro, pastatyto ankstyvosios krikščionybės laikais. 14 000 žiūrovų talpinantis teatras yra beveik visiškai išsaugotas, tačiau scena sugriuvo, o jos marmuro fragmentai iki šiol guli agoros aikštėje. Agora - turgaus aikštė - buvo žinomiausias vergų prekybos centras senovėje, čia stovėjo atsitiktinumo deivės Tichės šventykla. Einant modernia krantine galima išvysti helenistinę miesto sieną. Priešais agorą buvo įkurtas Sidės archeologijos muziejus, kuriame saugomos kasinėjimų metu aptiktos statulos ir kiti radiniai. Čia taip pat verta aplankyti Sidės uostą, kur šiandien stovi žvejų ir ekskursijų laivai, pajūrio bulvaras veda į Apolono šventyklą su penkiomis restauruotomis kolonomis. Aktyvūs turistai galės mėgautis vandens sportu, įskaitant plaukimą plaustais kalnų upe. Sidė turi daug juvelyrinių dirbinių, odos, kailių ir kilimų parduotuvių.

Kurorto paplūdimiai idealiai tinka šeimoms su vaikais.