banner

POILSIS JAE

Užsisakykite poilsį JAE kurortuose su ANEX Tour!

JAE

Bendra informacija

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) – viena iš arabų pasaulio šalių, kurioje harmoningai dera rytietiškas skonis ir šiuolaikinės tendencijos.

JAE yra rytinėje Arabijos pusiasalio dalyje ir ribojasi su Persijos ir Omano įlankomis. Pietuose ir vakaruose šalis ribojasi su Saudo Arabija, pietryčiuose ir šiaurės rytuose – su Omanu, šiaurės vakaruose turi nedidelę sausumos sieną su Kataru. Valstybę sudaro septyni nepriklausomi emyratai: Abu Dabis (didžiausias emyratas), Adžmanas (mažiausias emyratas), Dubajus, Ras Al Khaimah, Umm Al Quwain, Fujairah ir Sharjah. Kiekvienas emyratas turi savo valdovą ir laikosi savo įstatymų bei tradicijų. Pavyzdžiui, Šardžos emyrate visiškai uždraustas alkoholis, kurio vartojimas ir gabenimas laikomas baudžiamuoju nusikaltimu.

Šalies klestėjimo laikas prasidėjo praėjusiame amžiuje, 70 – siais, kai sutapo du veiksniai – nepriklausomybės įgijimas ir staigus naftos kainos kilimas pasaulinėje rinkoje. Per gana trumpą laiką begalinės dykumos vietoje išaugo išsivysčiusi valstybė aukštu pragyvenimo lygiu, prabangiais megapoliais, naujausiomis technologijomis ir nuostabia architektūra.

Gamta ir klimatas

Didžiąją dalį JAE teritorijos užima Rub al-Khali dykuma – viena didžiausių smėlio dykumų pasaulyje. Rytuose ir šiaurės rytuose yra kalnuotos vietovės. Taip pat JAE kraštovaizdžiui būdingos smėlio kopos, oazės (dauguma oazių yra Abu Dabio emyrate), slėniai, mangrovės ir druskos lygumos.

Dėl savo vietos Arabijos pusiasalyje JAE vyrauja atogrąžų dykumų klimatas. Vasaros sezonui (birželio–rugsėjo mėn.) būdinga itin aukšta temperatūra, kuri ypač pietiniuose šalies rajonuose gali siekti iki +50 °C. Vidutinė šio sezono temperatūra svyruoja nuo +35 °C iki 40 °C. Pakrantės regionai, įskaitant Abu Dabį ir Dubajų, yra paveikti Persijos įlankos, todėl yra didesnė drėgmė. JAE vėsiausia būna žiemą, kai vidutinė oro temperatūra svyruoja nuo +15 °C iki +25 °C.

Vandens temperatūra Persijos ir Omano įlankose niekada nenukrenta žemiau +21-22 °C.

Pramogos

Jungtiniai Arabų Emyratai – tai rojus paplūdimio atostogų ir apsipirkimo mėgėjams. Tuo pačiu metu valstybė turi ir istorinių įžymybių, tokių kaip: archeologiniai parkai, senoviniai fortai ir šeichų rūmai. Jungtinių Arabų Emyratų sostinės (Abu Dabis) ir dinamiško Dubajaus emyrato architektūra nustebins svečius urbanizacija ir mokslinės bei techninės minties apimtimi.

Išlaikę rytietišką skonį, Jungtiniai Arabų Emyratai sugebėjo ne tik neatsilikti nuo pasaulio, bet ir aplenkti jį daugeliu rodiklių. Šiuolaikiniuose Jungtiniuose Arabų Emyratuose gausu viešbučių, restoranų ir parduotuvių, vandens parkų, naktinių klubų ir diskotekų, prekybos ir parodų centrų, tradicinių turgų ir modernių butikų. Šimtai tūkstančių turistų kasmet čia atvyksta patirti rytietiškos prabangos, maudytis šiltuose Persijos įlankos vandenyse, pasimėgauti nuostabiais smėlio paplūdimiais ir aplankyti kultūrines bei istorines įžymybes.

Vargu ar ką nors paliks abejingos žalios oazės dykumoje, Red Sands Zones (gražios išdžiūvusios upių žiotys) ar Al-Hajar kalnų grandinė su aštriomis viršūnėmis. Ypatingos egzotikos gerbėjai tikrai pasinaudos galimybe atitrūkti nuo miesto ir leistis į kelionę per dykumą. Atskiro dėmesio verta arabų virtuvė, kurios neparagavęs nei vienas turistas nepalieka JAE.

AVIALINIJOS

Nepriklausomai nuo to, kur planuojate kelionę – mes visada pasiūlysime patogų skrydį.

TURIZMO PROFESIONALAI

Kiekvienoje poilsio šalyje Jus pasitiks, palydės iki užsakyto viešbučio ir rūpinsis Jūsų atostogų metu paslaugūs ANEX Tour darbuotojai.

PERVEŽIMO PASLAUGOS

Saugiais ir patogiais autobusais mėgausitės kelione iki Jūsų pasirinkto viešbučio.