banner

Kemeras

KEMERAS

Bendra informacija

Tai miestas, kuriame harmoningai susijungia jūra, saulė, istorija ir gamta. Tai nedidelis, jaukus ir modernus kurortas, esantis 42 km nuo Antalijos miesto. Miestas yra ekologiškai švarioje vietovėje, nacionalinio gamtos parko teritorijoje. Kemere yra daug prabangių, tačiau jaukių viešbučių ir nuostabus Tahtalı kalnas (Tahtalı Dağı). Iš vienos pusės Kemerą supa kvepiančiais pušynais apaugę Tauro kalnai ir žydintys citrusinių vaisių sodai, iš kitos – Mėlyna vėliava pažymėti krištolo skaidrumo paplūdimiai. Kemero pakrantės vandenys atitinka aukštus kokybės standartus ir idealiai tinka saugioms maudynėms.

Skrydis vykdomas į Antalijos oro uostą. Atstumas nuo oro uosto iki kurorto viešbučių yra nuo 40 iki 70 km. 

Klimatas

Nepaisant to, kad 300 dienų per metus Kemere būna saulėtos, čia yra kitoks mikroklimatas nei likusioje pakrantėje. Pušynų apsaugos dėka oro temperatūra ne tokia aukšta, o vakarai maloniai vėsūs. Maudynių sezonas Kemere trunka nuo gegužės iki spalio mėnesio. Rugpjūtis laikomas karščiausiu mėnesiu: vidutinė oro temperatūra +36 °С, vanduo įšyla iki +27 °С. 

Paplūdimys ir lankytinos vietos

Kemero pakrantė sąlyginai padalinta į dvi paplūdimio zonas. Miesto smulkių akmenukų paplūdimys siūlo daug galimybių užsiimti įvairiomis vandens sporto šakomis, taip pat leistis į pasiplaukiojimą jachta Viduržemio jūroje. Antrasis, smėlio ir žvyro paplūdimys, apsuptas citrusinių medžių, tinkantis pasyviam poilsiui. Dauguma viešbučių paplūdimių yra padengti smėliu, tačiau pačiame vandens pakraštyje yra žvyras - tai suteikia vandeniui įspūdingą skaidrumą.

Kemerą sudaro šešios kurortinės gyvenvietės: Kemeras, Beldibis, Goynukas, Kirišas, Tekirova ir Čamjuva. Nepriklausomai nuo pasirinktos vietovės, vietiniai viešbučiai (nuo mažų pensionų iki penkių žvaigždučių kompleksų) daugiausia susitelkę pirmoje linijoje.

Kemero apylinkėse galite aplankyti išlikusius senovinių Olimpo ir Phaselio miestų griuvėsius, kurie buvo piratų prieglobstis jau III amžiuje prieš Kristų. Čia galite pamatyti senovinius akvedukus, amfiteatrus, baziliką, pirtis, antkapius ir sarkofagus. Aktyvių pramogų mėgėjai tikrai įvertins plačias vandens sporto galimybes, ypač nardymą ir plaukimą plaustais, galės leistis į kelionę jachta ar pasimėgauti džipų safariu. Vakare rekomenduojama pasivaikščioti po daugybę parduotuvių, barų ir restoranų, o naktį apsilankyti geriausiose regiono diskotekose.

Šeimos su vaikais taip pat nenuobodžiaus. Kemere yra nedidelis vandens parkas, kuriame yra vandens atrakcionai su čiuožyklomis, kriokliais, taip pat įvairios kavinės ir užkandžių barai.

Poilsį Kemere rekomenduojame tiek šeimoms, tiek aktyvių atostogų megėjams. Švelnus klimatas, švarus kalnų oras, pušų ir žydinčių augalų aromatas teigiamai veikia nervų sistemą ir bendrą poilsiautojų sveikatą. 

Ekskursijos

Poilsiautojai kviečiami dalyvauti ekskursijose jūra, autobusu ar kombinuotose išvykose. Viena populiariausių tokių kelionių yra „Demre – Myra – Kekova“. 

Kemere turistų taip pat laukia keturračių safaris, vandens parkas, pasirodymai su delfinais, naktinės diskotekos, pasiplaukiojimai piratų jachta, maudynės atviroje jūroje, turkiška pirtis (hamamas), taip pat daugybė parduotuvių, kur galite įsigyti suvenyrų, papuošalų, tekstilės ir odos dirbinių.