banner

Bodrumas

BODRUMAS

Bendra informacija

Bodrumas yra kurortinis miestas Egėjo jūros pakrantėje, ir laikomas labiausiai vakarėliams pritaikytu ir jaunatviškiausiu Turkijos kurortu. Jame yra  didžiausia barų ir klubų koncentracija viename kvadratiniame kilometre, todėl šis miestas yra mėgstamiausia atostogų vieta tiems, kurie įpratę naktimis linksmintis, o ne miegoti. Jei esate aktyvus keliautojas – ši vieta kaip tik jums!

Paplūdimiai yra dar vienas svarbus atostogų Bodrume komponentas. Beveik visi paplūdimiai išsidėstę nedidelėse įlankėlėse su švelniu dugnu ir skaidriu jūros vandeniu.

Miestas pasižymi turtinga istorija, siekiančia antikos laikus. Senovėje jis buvo žinomas kaip Halikarnasas ir jame buvo pastatytas vienas iš septynių pasaulio stebuklų – Halikarnaso mauzoliejus.

Klimatas

Bodrume vyrauja Viduržemio jūros klimatas su karštomis vasaromis ir švelniomis žiemomis, todėl jis yra patraukli atostogų vieta bet kuriuo metų laiku, tačiau dauguma turistų renkasi vasarą, kad galėtų mėgautis šilta saule ir krištolo skaidrumo jūra.

Ką veikti

Bodrumo ekskursijas renkasi jaunimas ir aktyvūs keliautojai. Naktinis gyvenimas čia verda iki aušros, visą parą veikia daugybė pramogų vietų: barų, restoranų ir diskotekų. Čia yra didžiausia Europoje diskoteka "Halicarnassus", kurią kasmet aplanko tūkstančiai turistų iš viso pasaulio. Be to, kelionė į Bodrumą – tai galimybė apsipirkti viename iš daugelio prekybos centrų, vietinių prekybininkų parduotuvėse ir krautuvėlėse, nebrangiai įsigyti sezoninių vaisių, kvapnių prieskonių, saldumynų, kokybiškų drabužių, antikvarinių daiktų, paragauti nacionalinės virtuvės šedevrų.

Atostogos Bodrume puikiai tinka vandens pramogų mėgėjams. Dėl dažnų vėjų Bodrumas laikomas vienu geriausių kurortų, kur galima plaukioti jachtomis, burlentėmis ir buriavimu.

Pakrantė

Bodrumo paplūdimiai dažniausiai pasislėpę gražiose įlankose. Didžiąją pakrantės dalį sudaro žvirgždėti paplūdimiai su švelniu priėjimu prie jūros, kurie puikiai tinka šeimos atostogoms. Bitezo įlankoje yra ilgiausi paplūdimiai, o kraštovaizdį papildo pušų ir mandarinų giraitės.