banner

Belekas

BELEKAS 

Bendra informacija

Šiuolaikinė Beleko viešbučių zona yra 25 km nuo Antalijos ir yra vienas didžiausių prestižinių atostogų regionų. Penkių žvaigždučių viešbučių kompleksai buvo pastatyti nepažeidžiant pušynų, kurie yra įtraukti į regiono gamtos draustinį. Belekas - ideali vieta sporto ir lauko pramogų mėgėjams. Būtent čia 1994 m. rugsėjį buvo atidarytas Nacionalinis golfo klubas. Vaizdingi Tauro kalnai, apaugę Kalabrijos pušimis ir kedru, sukuria nuostabius gamtos peizažus kartu su žydra jūra ir smėlio paplūdimiais.

Skrydis vykdomas į Antalijos oro uostą. Atstumas nuo oro uosto iki kurorto viešbučių yra nuo 20 iki 40 km.

Klimatas

Beleko kurortui būdingas švelnus subtropinis klimatas. Šiltas jūros oras, prisotintas jodo, susimaišo su miško kvapais ir turi gydomąjį poveikį visam organizmui. Belekas yra lygumoje, todėl šilta jūra yra beveik visus metus. Vandens ir oro temperatūra leidžia degintis ir maudytis nuo balandžio iki lapkričio mėnesio. Rugpjūtis laikomas karščiausiu mėnesiu: vidutinė oro temperatūra +33 °С, vanduo įšyla iki +27 °С. 

Paplūdimiai ir viešbučiai

Beleko pakrantės zoną reprezentuoja dvidešimties kilometrų smėlio paplūdimys ir beveik visas jis pažymėtas Mėlyna vėliava už pakrantės ir vandens švarą. Platūs paplūdimiai (mažiausiai 50 m) yra padengti smėliu.

Dauguma Beleko viešbučių yra prestižiniai ir prabangūs, turintys išvystyta infrastruktūra ir ultra viskas įskaičiuota sistema.

Lankytinos vietos ir pramogos

Netoli Beleko yra senovinis Pergės miestas, kuris yra laikomas antruoju pagal svarbą istoriniu miestu po Efeso, galite aplankyti didingą Aspendos amfiteatrą ir Seglos architektūrinį paminklą. Vakaruose nuo Beleko yra nacionalinis rezervatas, kuriame galite pamatyti visą regiono floros ir faunos įvairovę. 500 hektarų plote auga apie 574 augalų rūšys (kiparisai, eukaliptai, pistacijos), iš kurių 29 būdingi tik šiam regionui, čia gyvena daugiau nei 109 paukščių rūšys. Šioje  pakrantės zonoje  savo kiaušinius deda Caretta-Caretta vėžliai. Draustinyje yra galimybė laipioti uolomis, tačiau populiariausia poilsiautojų pramoga yra plaukimas plaustais kalnų upe. Ekskursija visureigiais, vingiuotais kalnų keliais palieka neišdildomų įspūdžių. Į šiaurę nuo Beleko kalnuose yra Kiopriuliu kanjono nacionalinis parkas. Jo plotas – 36 000 hektarų. Čia auga Viduržemio jūros regiono kiparisai, kurių miškai natūralioje gamtoje neaptinkami niekur kitur pasaulyje. Ilgiausias Turkijos kanjonas driekiasi palei Kiopriu upę, kurio bendras ilgis yra 14 km. Jo gylis vietomis siekia 400 m. Populiariausios Beleko sporto šakos yra golfas, tenisas, jodinėjimas, vandens sportas, kopimas į kalnus ir plaukimas plaustais kalnų upe.

Poilsiaudami Beleke galėsite apsilankyti populiariausiuose SPA centruose. Ten galėsite atlikti jauninančias procedūras, užsirašyti į atsipalaidavimo, svorio metimo programas.

Poilsis Beleke – tai ne tik maudynės tyriausiuose Viduržemio jūros vandenyse, bet ir įvairiausių ekskursijų galimybės. Regionas puikiai tinka kelionėms į senovines Aspendos, Pergės antikinius miestus, aktyvioms pramogoms Kiopriuliu kanjone.

Įsigiję kelionę į Beleką, galite leistis į ekskursijas po Demrę - Myra - Kekovą, kur aplankysite  Likijos uolų kapus, Šv. Mikalojaus bažnyčią. Iš Beleko galite nuvykti ir funikulieriumi užsikelti į Tahtali kalną. Aktyvų poilsį mėgstančiam jaunimui siūlomas plaukiojimas plaustais kalnų upe, nardymas, išvykos ​​jachtomis, keturračių safaris ir naktinės diskotekos.

Kelionė į Beleką tinka šeimoms su vaikais – ten jie gali aplankyti Land of Legends vandens  ir pramogų parką, Bellis zoologijos sodą ar Antalijos akvariumą. Galite nuvykti į Kemerą, iš kur išvyksta piratų laivai, o animatoriai linksmina vaikus visos kelionės metu.