banner

Raa Atolas

RAA ATOLAS

Bendra informacija

Raa atolas yra viena iš labiausiai lankomų vietų Maldyvuose, nepaisant to, kad jis yra gana nutolęs nuo sostinės – yra 130 km į šiaurės vakarus nuo Malės. Į Raa iš Malės oro uosto galite patekti laivais, keltais, vandens lėktuvais. Paskutinis variantas yra greičiausias – 40-45 min., taip pat tai galimybė pamatyti Maldyvus iš viršaus, o tai nuostabus vaizdas!

Atolas yra 70 km ilgio ir 30 km pločio. Jį sudaro 88 salos, iš kurių tik 15 yra apgyvendintos. Kai kurios salos yra įdomios ekskursijoms. Pavyzdžiui, Alifušio sala garsėja tautinių laivų – dhoanis – meistrais, o Rasgetimu siūlo susipažinti su istorija, apipinta dešimtimis mitų ir legendų, kurias tikrai pasakos vietos gyventojai.

Pramogos

Raa yra neištirtų povandeninių rezervatų, idealių paviršinio ir giluminio nardymo vietų, taip pat puikių banglenčių ir buriavimo maršrutų. Turistai gali leistis į ekskursiją jūroje susitikti su delfinais arba žvejoti giliavandenėje jūroje.

Ir, žinoma, nepraleiskite Vaadhoo salos, kuri garsėja savo gamtos grožiu ir neįtikėtinu gamtos reiškiniu, vadinamu jūros bioliuminescencija.

Nardymas

Raa atolas garsėja neįtikėtinomis nardymo vietomis. Čia yra povandeninių viršukalnių, vietine kalba vadinamų thila. Jūrų gyvenimas atole yra labai įvairus: nuo didžiulių atogrąžų rifų žuvų būrių, gražių minkštųjų koralų iki erelių rajų, mantų, rajų, vėžlių ir ryklių.

Nardymas atole galimas ištisus metus, tačiau šiaurės rytų musonas nuo sausio iki gegužės suteikia ramiausias sąlygas.

Įdomiausios nardymo vietos Raa atole:

  • Labirintas – viena populiariausių nardymo vietų atole. Čia galite pasigrožėti pilkaisiais rifiniais rykliais, baltagalviais rifiniais rykliais ir didžiaisiais erškėčiais ir net sutikti imperatoriškąjį angelą.
  • Siena – labai gražus koralinis rifas rytinėje Raa atolo pusėje. Tinka tiek profesionaliems narams, tiek pradedantiesiems. Čia auga spalvingi geltoni ir rožiniai koralai, gyvena didžiuliai tunai.
  • Sola kampelis – esantis atolo vakaruose ir yra manta spindulių stebėjimo centras. Čia taip pat galima rasti baltųjų ryklių ir slaugių ryklių.