banner

Antalija

ANTALIJA

Bendra informacija

Antalija yra vienas gražiausių ir greičiausiai augančių miestų Turkijos pakrantėje. Antalija teisėtai laikoma antrąja „sostine“ ir pagrindiniu šalies kurortu. Miestas įsikūręs 30 m aukštyje virš jūros lygio ir yra Tauro kalnų šlaituose, apaugęs pušynais. Apie pakrantę kaitaliojasi kalvos ir lygumos, sudarydamos unikalų jūros peizažą. Kultūrinės ir istorinės įžymybės, išvystyta turizmo infrastruktūra ir gyvas didmiesčio ritmas kasmet pritraukia daugiau nei pusę milijono turistų iš viso pasaulio.

Atostogos prasideda atvykus į Antalijos oro uostą, kur atstumas iki miesto viešbučių yra vidutiniškai 12 km, bendras kelionės laikas neviršija 25 minučių.

Klimatas

Šiame regione saulė aktyviai šviečia nuo balandžio iki spalio mėnesio. Rugpjūtis laikomas karščiausiu mėnesiu: vidutinė oro temperatūra +33 °С, vanduo įšyla iki +27 °С.

Skrydžiai į Antaliją vyksta bet kuriuo metų laiku. Nuo balandžio iki spalio čia atvyksta paplūdimio atostogų mėgėjai, sezono viduryje - vyresnio amžiaus žmonės, kuriems reikia kalnų ir jūros oro. Pirmieji žiemos mėnesiai – puikus metas skirti laiką apsipirkti prekybos centruose ir vardinėse parduotuvėse, o ruduo ir pavasaris – geriausias laikas ekskursijoms.

Paplūdimiai

Antalijos paplūdimiai yra puikiai pritaikyti patogiam poilsiui, pakrantėje gausu barų, diskotekų ir parduotuvių. Todėl būkite pasiruošę tam, kad bus sunku rasti nuošalią vietą ramiam poilsiui. Vietos pakrantę galima suskirstyti į tris paplūdimio zonas. Konyaalti rajoną reprezentuoja miestų paplūdimiai su dideliais baltais akmenukais, centrinę uolėtą dalį – dirbtinių platformų paplūdimiai, o Laros rajoną– smėlio paplūdimiai.

Viešbučiai

Pačiame Antalijos mieste viešbučių kompleksų mažai, dažniausiai jie išsidėstę priemiesčiuose. Konyaalti rajone yra sutelkti daugiau ekonominio tipo viešbučiai, ši vieta bus puikus pasirinkimas jaunimo poilsiui: greta viešbučių rasite daugybę pramogų. Laros rajone gausu modernių keturių ir penkių žvaigždučių viešbučių su išvystyta infrastruktūra ir išskirtiniu dizainu. Regiono turistinė zona netgi gavo savo pavadinimą – Naujoji Lara. Elitinis Antalijos kurortas yra rytinis Aksu arba Kundu priemiestis, kurį sudaro tik penkių žvaigždučių prabangūs viešbučiai. Jį reprezentuoja platūs smėlio paplūdimiai ir jis yra orientuotas į atpalaiduojančias šeimos atostogas.

Ką veikti Antalijoje

Kelionė į Antaliją – tai galimybė pasivaikščioti po senamiestį, pamatyti Dudeno krioklį, apžiūrėti istorinį Kaleiči rajoną, kuriame mečetės, hamamas, tvirtovės ir gatvelės miniatiūroje atspindi skirtingus miesto gyvenimo laikus.

Nepaisant to, kad Antalijos architektūra paprastai yra urbanistiška ir susideda iš masyvių betoninių pastatų, čia buvo išsaugotas senasis kvartalas, taip pat nemažai istorinių paminklų. Tarp jų yra ir Adriano vartai, pastatyti Romos imperatoriaus Adriano apsilankymo mieste garbei 130 pr. m. e. Virš miesto iškilęs neįprastas 37 metrų aukščio gofruotas minaretas, pastatytas XIII amžiuje. Kitas neįprastas statinys– nupjautas minaretas, kurį vienu metu sunaikino žaibas. Antalijos archeologijos muziejuje pristatomi unikalūs istoriniai radiniai. Spalvingas jūrų uostas ir burlaivių uostas nusipelno ypatingo dėmesio. Išsivysčiusi pramogų pramonė apima kelis vandens parkus, pramogų parką, diskotekas, restoranus, kavines, barus ir naktinius klubus. Vandens sporto mėgėjai įvertins nardymo, vandens slidžių ir buriavimo galimybes.

Atostogos su vaikais. Antalijoje yra didelis vandens pramogų centras „Aqualand“, pramogų parkas, delfinariumas ir zoologijos sodas.

Iš Antalijos galite nuvykti aplankyti Olimpo, Aspendos, Pergės antikinius miestus, prie Miros uolų kapų surengti pikniką kalnuose, pasimėgauti kelione laivu ar nukeliauti į kaimynines Kipro ar Graikijos salas.

Poilsį Antalijoje rekomenduojame aktyviems turistams, norintiems susipažinti su šiuolaikinės Turkijos kultūra ir gyvenimu.