banner

Alanija

ALANIJA 

Bendra informacija 

Alanija – nedidelis kurortinis miestelis, esantis pačiuose rytuose nuo Antalijos pakrantės, 130 km nuo Antalijos miesto. Kurortą į dvi dalis dalina aukšta uola, ant kurios stūkso senamiestis su daugybe lankytinų objektų. Senamiesčio sienos driekiasi daugiau nei 8 km. Į rytus nuo pilies yra turgaus rajonas, kuriame gausu parduotuvių, arbatos namų ir restoranų. Šiuolaikinė Alanija yra vienas judriausių Turkijos kurortų. Ištisinė paplūdimių ir viešbučių linija tęsiasi daugybę kilometrų. Vienas iš pagrindinių Alanijos kurorto lankytinų vietų yra Kleopatros paplūdimys.

Skrydis vykdomas į Antalijos oro uostą. Atstumas nuo oro uosto iki kurorto viešbučių yra nuo 90 iki 140 km, bendras kelionės laikas apie 2 valandas.

Klimatas ir paplūdimiai

Alanija garsėja subtropiniu klimatu, jūra čia visada labai šilta. Rugpjūtis laikomas karščiausiu mėnesiu: vidutinė oro temperatūra +31 °С, vanduo įšyla iki +27 °С.

Pačioje Alanijoje paplūdimiai yra smėlėti, akmenuoti ir gana siauri. Į vakarus nuo miesto, Konaklio, Okuržalaro, Avsalaro gyvenvietėse vyrauja geltono smėlio paplūdimiai. Įėjimas į jūrą švelnus, idealus šeimoms su vaikais. 

Viešbučiai ir poilsis

Alanijoje yra daug nebrangių patogių viešbučių, esančių netoli jūros ir aprūpinančių visais reikiamais patogumais.

Vienas geriausių senovinės miesto architektūros pavyzdžių ir pagrindinė Alanijos traukos vieta yra Bizantijos tvirtovės sienos. 1226 metais rytinėje uosto dalyje buvo pastatytas Raudonasis bokštas, kuris savo pavadinimą gavo nuo statyboje naudotų raudonų plytų ir akmens. Šis monumentalus bokštas, kurio aukštis viršija 30 metrų, yra aštuonkampis ir susideda iš 5 aukštų. Konstrukcijos tikslas buvo apsaugoti laivų statyklą. Apžvalgos vertos tokios istorinės vietos kaip Alaros tvirtovė ir Kasros pirtys. Pirmą kartą Anatolijos ir Turkijos vaizduojamajame mene ant pirties kupolo buvo panaudotos figūrinės freskos. Būtinai turėtumėte aplankyti Damlatašo urvą, garsėjantį stalaktitais ir stalagmitais. Ypatingo dėmesio nusipelno natūralios kurorto ypatybės. Alanija įsikūrusi nedideliame uolėtame pusiasalyje su labai ypatingomis klimato sąlygomis, tik čia galima rasti bananų plantacijų. Kurorte gausu restoranų, barų, parduotuvių, siūlančių platų drabužių, kilimų, papuošalų pasirinkimą bei diskotekų.

Atostogas Alanijoje rekomenduojame turistams, kurie renkasi ekonomišką apgyvendinimą, įdomias ekskursijų programas ir apsipirkimą. Kurorto paplūdimiai idealiai tinka šeimoms su vaikais.

Ekskursijos

Atostogos Alanijoje patiks ir istorijos mėgėjams, kurie įvertins pasivaikščiojimus po Bizantijos tvirtovę, palei Raudonąjį bokštą, tarp senamiesčio pastatų. 

Poilsį Alanijoje  įvertins ir gamtos mėgėjai. Poilsiautojai kviečiami apsilankyti Damlatašo urve su įvairiaspalviais stalaktitais, kurio unikalus mikroklimatas padeda sušvelninti astmos simptomus. Dėl savo padėties pusiasalyje Alanijoje vyrauja ypatingos oro sąlygos, tad be tradicinių citrinų ir apelsinų plantacijų čia galima išvysti ir bananų plantacijas.

Savo pėdsaką paliko ir piratinė miesto praeitis, kurio įlankos buvo jūrų plėšikų prieglobstis. Daugelį jų galima pasiekti tik iš jūros, todėl turistams organizuojamos specialios jūrų ekskursijos palei pakrantę per piratų grotas.